Išimami protezai dėl negalėjimo normaliai kramtyti, dėl jų „klapsėjimo“ kalbant, aiškiai matomų prilaikomųjų apkabėlių,yra nepageidaujami. Tačiau ką daryti jei jau turite išimamus protezus? Išeitis yra. Dantų implantai, sukuria atraminius elementus išimamam protezui. Tobulėjant naujoms technologijoms, atsiranda fiksacijos sistemų, naujų užraktų rūšių, kurie pagerina išimamo protezo funkcionavimą burnoje.
Šiuo metu dažniausiai naudojami šie išimamų protezų fiksacijos būdai:
Išimame proteze (plokštelėje) yra įmontuojamas metalinis korpusas su guminiu žiedu. Ant implanto yra prisukama rutuliuko formos atrama. Rutuliukas ,dedant protezą į burną, įslenka į metalinį korpusą su guminiu žiedu ir fiksuoja protezą burnoje neleisdamas jam judėti.
Kad išimamas protezas fiksuotųsi burnoje, reikia mažiausiai dviejų implantų su rutuline fiksacija. Tačiau fiksacijos elementų gali būti ir daugiau trys ar keturi. Didesnis implantų kiekis užtikrina tvirtesnę ir patikimesnę protezo fiksaciją.
Šis fiksacijos būdas yra panašus į rutulinę fiksaciją, tik vietoj rutulinės implanto atramos naudojamas lokatorinis užraktas. Lokatorinės fiksacijos išdėstymo principas yra panašus į rutulinės fiksacijos. Plokštelėje yra pritvirtinamas lokatoriaus metalinis korpusas . Jisai standžiai įeina į implanto atramą ir fiksuoja plokštelę.
Išimamo protezo laikomumą taip pat galima pagerinti magneto pagalba. Speciali atrama ant implanto yra traukiama magneto įmontuoto išimame proteze. Magnetas neleidžia judėti protezui ir pageriną jo laikomumą.
Tai viena iš efektyviausių plokštelių fiksacijos sistemų. Ant implantų yra fiksuojamas sijos formos užraktas. Ant sijos užsifiksuoja išimamas protezas. Sijinė fiksacija gali būti daroma ant dviejų implantų. Tačiau efektyvesnė fiksacija bus naudojant daugiau implantų 3 ar 4
Dantų implantai © 2024. Visos teisės saugomos.
Sukūrė: